Microsoft Bookings – umawianie spotkań i zarządzanie nimi

Czym jest aplikacja Bookings

Aplikacja Microsoft Bookings została zaprojektowana z myślą o małych i średnich firmach. Służy do łatwego umawiania spotkań oraz usprawnia zarządzanie nimi. Dlatego też zastosowanie znajduje głównie w szeroko pojętej branży usługowej np. w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, a także w doradztwie finansowym itp.

Rozwiązanie MS Bookings pozwala na planowanie spotkań, zmianę terminów lub godzin czy odwoływanie wcześniej umówionych wizyt. Właściciel firmy lub pracownik, którego umówione spotkanie dotyczy mają dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca i wybranego przez siebie urządzenia, a także w dogodnym dla każdego z nich czasie. Dzięki temu firma może na bieżąco reagować na potrzeby klientów. Minimalizuje to ryzyko utraty klientów.

Klientom aplikacja Bookings daje dostęp do platformy, umożliwiającej sprawdzenie w dogodnym momencie dostępności usług świadczonych przez firmę i rezerwację wybranego spośród dostępnych terminów. To wygodna alternatywa dla telefonicznego umawiania spotkań. Ponadto aplikacja została wyposażona w system automatycznych powiadomień, który informuje każdą ze stron spotkania o zbliżającym się terminie. Pozwala to na ograniczenie nieodbytych spotkań, a także na wyeliminowanie uciążliwego telefonicznego potwierdzania wizyt.

Zalety korzystania z aplikacji Bookings

Zaletą aplikacji Microsoft Bookings jest to, że oferuje – zarówno pracownikom firmy, jak i jej klientom – dużą swobodę i elastyczność w podejmowaniu działań.

  • Klienci mogą planować i dostosowywać terminy spotkań do swoich innych zobowiązań, w dowolnym czasie i miejscu.
  • Firmy branży usługowej mogą dopasować internetową rezerwację tak, by jak najlepiej współgrała z charakterem świadczonych usług.
  • Dzięki automatyzacji procesu zarządzania umawianiem spotkań i rezerwacji terminów, pracownicy Twojej firmy mogą skupić się na tym, co najważniejsze- świadczeniu usług na najwyższym poziomie.

Aplikacja jest częścią usługi Office 365 Business Premium, ale może również zostać uruchomiona dla posiadaczy Office 365 Enterprise E3 – E5 i jest dostępna na system Android oraz iOS.