Microsoft Teams dla Firm

Co to jest Microsoft Teams?

Microsoft Teams jest już dobrze znaną i powszechnie używaną usługą, z której korzystają nie tylko firmy i organizacje, lecz również jednostki edukacyjne oraz osoby prywatne. W okresie pandemii zostaliśmy zmuszeni do komunikacji elektronicznej oraz spotkań i lekcji online, i taka forma spotkań pozostała z nami, nawet po zniesieniu obostrzeń. Okazały się one niezwykle wygodną alternatywą, która oszczędza zarówno czas, eliminując ewentualny dojazd do miejsca spotkania, jak i koszty związane z jego organizacją, w tym np. wynajęcie sali konferencyjnej. Usługa Teams okazała się również niezwykle przydatna w samej pracy, udowadniając, że pracownicy nie muszą fizycznie przebywać w jednym pomieszczeniu, aby móc współpracować nad dokumentem czy projektem. Równoczesna współpraca, łatwy dostęp do całej dokumentacji oraz prosta i szybka komunikacja przez czat oraz wideo rozmowy pozwoliły firmom zachować ciągłość operacyjną a szkołom kontynuować nauczanie. Pracownicy natomiast mogli pracować z dowolnego miejsca na świecie a uczniowie uczestniczyć w lekcjach z własnego domu.

Zalety Microsoft Teams dla firm

Używanie usługi Microsoft Teams w firmach przynosi wiele korzyści. Wspomniane wcześniej oszczędność czasu i kosztów oraz umożliwienie pracy zdalnej to tylko początek. Co jeszcze umożliwia usługa Teams?

  1. Prostą i intuicyjną komunikację
  2. Efektywną współpracę
  3. Wspólne miejsce na przechowywanie plików i dokumentów
  4. Pracę w dowolnym czasie i z każdego miejsca
  5. Bezpieczeństwo pracy
  6. Organizację webinarów, konferencji i wydarzeń na żywo
  7. Używanie spersonalizowanych aplikacji

Chcesz przenieść firmę do chmury?

Przeczytaj, jak wygląda proces wdrożenia Microsoft Teams do firmy i skontaktuj się z nami!
sklep@conet.pl

Prosta i intuicyjna komunikacja

Zarówno w międzynarodowych organizacjach, jak i kilkuosobowych MŚP, komunikacja między pracownikami to podstawa. Dzięki wbudowanemu czatowi, możliwości przeprowadzania wideo rozmów oraz opcji organizowania spotkań online, nawiązanie kontaktu ze współpracownikiem jest niezwykle proste. A możliwość udostępniania ekranu podczas rozmowy oraz dostęp do wszystkich plików zespołu, powodują, że spotkania są jeszcze bardziej wydajne. Teams dla firm zapewnia możliwość stałej komunikacji, niezależnie od tego, gdzie dany pracownik obecnie się znajduje.

 

Efektywna współpraca

Możliwość udostępniania dokumentów i plików oraz łatwość w komunikacji pozwalają na przeprowadzanie burz mózgów, dzielenie się pomysłami oraz pracę nad dokumentami w czasie rzeczywistym. Dedykowane urządzenia, w tym Lenovo ThinkSmart, stworzone zostały właśnie z myślą o organizacji spotkań biznesowych. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz usłudze Teams Rooms (licencja Teams dla urządzeń), nawet wirtualne spotkania zakończą się sukcesem.

 

Źródło wszelkich informacji

Dzięki możliwości tworzenia zespołów i kanałów, w których można nadawać różne poziomy dostępów oraz przechowywać wszelkie firmowe pliku i dokumenty, usługa Teams może pełnić w firmie funkcję swego rodzaju centrum dowodzenia.

Praca z dowolnego miejsca

Usługa Microsoft Team dostępna jest w trzech wersjach:

  1. Aplikacja desktopowa
  2. Aplikacja w przeglądarce
  3. Aplikacja mobilna

Dzięki temu, pracownicy mogą korzystać z usługi Teams w dowolnym miejscu i w najwygodniejszej dla nich formie.

Bezpieczeństwo pracy

Usługa Microsoft Teams dla firm zapewnia pełne bezpieczeństwo, zarówno dla przechowywanych plików, jak i prowadzonych rozmów. Poufne informacje chronione są za pomocą szyfrowania danych. Możliwe jest również wprowadzenie dodatkowych opcji zabepieczeń.

Organizacja webinarów i konferencji

Możliwość tworzenia webinarów i konferencji (opcja dostępna w wybranych planach) pozwoliła wielu firmom na kontynuację działalności podczas pandemii oraz znaczne ograniczenie kosztów organizacji eventów dla dużej grupy osób. Wydarzenia na żywo pozwalają zorganizować eventy nawet dla 100 000 uczestników!

Aplikacje customowe

Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, Teams zintegrowany jest z wieloma innymi aplikacjami i usługami Microsoft, które mogą być przydatne do efektywnej pracy. Integracja z takimi narzędziami jak Kalendarz, Zadania, Zatwierdzenia, OneNote czy Whiteboard ułatwiają nie tylko planowanie spotkań, lecz również ich przeprowadzanie. Platforma Viva, która stworzona została aby poprawić produktywność pracowników w firmie, również dostępna jest jako jeden z dodatków. Teams dla firm otwarty jest również na dodawanie własnych aplikacji czy dodatków, które tworzyć można dzięki integracji z Microsoft Power Platform.

 

Jak korzystać z Teams dla firm?

Usługa Teams dostępna jest w ramach planów platform Microsoft 365 oraz Office 365, jak również, jako samodzielne licencje Teams Essentials (dla użytkowników) oraz Teams Rooms Pro (dla urządzeń).

Kup licencje Teams dla firm:

Teams Essentials

Microsoft 365 Business

Microsoft 365 Enterprise

Office 365

Teams Rooms Pro

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

Optymalizacja kosztów

Pomożemy dobrać najbardziej korzystne rozwiązanie dla Twojej firmy

Certyfikowani specjaliści

Jesteśmy specjalistami po szkoleniach i z certyfikatami Microsoft

Merytoryczne wsparcie

Przekażemy Ci naszą wiedzę na temat licencji Microsoft