Wdrożenie Microsoft 365 do Firmy – Migracja do Chmury

Co to jest Microsoft 365?

Microsoft 365 to pakiet programów, aplikacji i usług, służący do pracy, komunikacji, przechowywania plików czy nawet nauki. Wdrożenie Microsoft 365, czyli przeniesienie firmy do chmury, przysłuży się do zwiększenia produktywności zarówno w pracy, jak i życiu osobistym.

W ramach Microsoft 365 otrzymuje się podstawowe aplikacje Office: Word, Excel, Power Point, Outlook oraz OneNote, jak również usługi Microsoft Teams, Exchange, OneDrive oraz SharePoint. Dodatkowo, pakiet zawiera również Microsoft Lists, Forms, Planner i To Do, dzięki którym można zarządzać nie tylko zadaniami zawodowymi, ale też prywatnymi i połączyć je w jedną kompleksową listę.

Dzięki wysokiej klasy zabezpieczeniom, wbudowanym w usługę Microsoft 365 wszystkie zapisane dane, wykonane operacje czy przetworzone pliki są bezpieczne i nie trafią w niepowołane ręce, nie tylko na zewnątrz firmy, ale również wewnątrz. Zapewniają to takie usługi jak Azure Active Directory, Azure Information Protection, Microsoft Defender czy Intune (w wybranych planach Microsoft 365).

Najbardziej popularną usługą w pakiecie Microsoft 365 jest obecnie Microsoft Teams. Niebywałą popularność zyskała dzięki obecnej wzmożonej pracy i nauce zdalnej. Usługa ta zapewnia nieprzerwaną komunikację oraz możliwość zdalnej współpracy w czasie rzeczywistym. Łącząc ją z innymi usługami, np. SharePoint Online, można być pewnym, że pliki stworzone podczas spotkań, czy zapisane zdjęcia produktowe, nie zaginą na niczyim komputerze, ale będą mogły być bezpiecznie przechowywane w chmurze OneDrive, a dostęp do nich będą miały jedynie właściwe osoby.

Microsoft 365 Business i Enterprise różnią się nie tylko wielkością przedsiębiorstw, do których mogą zostać wdrożone (maksymalna liczba danej licencji w ramach Microsoft 365 Business to 300 sztuk), lecz również zakresem (licencje Enterprise posiadają m.in. prawo upgrade do Windows Enterprise) i możliwościami jakie oferują. Dokładne porównanie pakietów znajduje się tutaj.

Jakie są korzyści wdrożenia Microsoft 365 do firmy?

Wdrożenie Microsoft 365 do firmy gwarantuje niezliczone korzyści. Do tych najważniejszych należą:

 • Przeniesienie firmy do chmury
 • Sprawna i nieprzerwana komunikacja dzięki usłudze Microsoft Teams
 • Bezpieczna poczta w Exchange Online
 • Wygodne forma rozliczenia- abonament miesięczny lub roczny
 • Szybka i efektywna współpraca, zapewniana przez SharePoint Online
 • Dodatkowe narzędzia do wydajnej pracy – Lists, Planner, To Do
 • Zawsze aktualne wersje oprogramowania
 • Bezpieczne przechowywanie w chmurze na dysku OneDrive
 • Podniesiony poziom bezpieczeństwa w ramach usługi EMS

Chcesz wdrożyć Microsoft 365 i przenieść firmę do chmury?

Skontaktuj się z nami!
sklep@conet.pl
+48 228771525

Wdrożenie Chmury Microsoft 365 krok po kroku

 1. Analiza środowiska
 2. Konfiguracja AAD lub połączenia hybrydowego AD-AAD
 3. Dobór odpowiednich licencji i przypisanie użytkowników
 4. Konfiguracja i migracja poczty do Exchange Online
 5. Konfiguracja i migracja plików do usługi Microsoft Teams lub SharePoint Online
 6. Zabezpieczenie środowiska za pomocą narzędzi EMS
 7. Szkolenie pracowników z Microsoft 365

Kroki i korzyści z wdrożenia Microsoft 365

W pierwszym kroku wdrożenia chmury Microsoft 365 do firmy przeprowadzana jest analiza środowiska klienta. Sprawdzane są narzędzia, sprzęty i systemy, z których korzysta się w organizacji oraz czy spełnione są warunki techniczne wymagane do wdrożenia Microsoft 365.

Drugim krokiem przeniesienia firmy do chmury jest konfiguracja Azure Active Directory (AAD) lub utworzenie hybrydowego połączenia lokalnego Active Directory (AD) z AAD. O tym, jak dokładnie wygląda wdrożenie AAD do firmy, można przeczytać tutaj.
Dzięki poprawnemu wdrożeniu AAD i ustaleniu jednolitych polityk haseł i logowania, firma zyskuje wiele korzyści:

 • SSO, czyli bezpieczne, niezawodne i atrakcyjne kosztowo rozwiązanie w zakresie jednolitej tożsamości
 • MFA: podniesienie poziomu bezpieczeństwa i dostępu do konta z wykorzystaniem drugiego składnika logowania (np. telefonu komórkowego), które obniża ryzyko ataku z zewnątrz o 99%
 • Korzyści dla działu IT: ograniczenie głównego źródła zgłoszeń do pomocy technicznej związanego z resetowaniem haseł i uwolnienie administratorów IT, którzy mogą skupić się na innych ważnych zadaniach
 • Korzyści dla pracowników: ułatwienie dla użytkowników końcowych, ponieważ nie będą musieli zapamiętywać wielu haseł
 • Podniesie bezpieczeństwa: wymuszenie okresowej zmiany haseł użytkowników Office 365 i Windows Azure
 • Możliwość połączenia istniejących zasobów, grup i uprawnień z usługami chmurowymi w model hybrydowy

Krok trzeci to dobór odpowiednich licencji. Na podstawie rozległej wiedzy i wieloletniego doświadczenia nasi specjaliści są w stanie dokładnie ocenić potrzeby organizacji i zaproponować najodpowiedniejsze rozwiązania. Posiadamy szeroki wybór licencji, zarówno okresowych, jak i wieczystych. Każda z opcji ma swoje zalety (link do porównania znajduje się tutaj), ale zdecydowanie więcej korzyści niosą ze sobą licencje okresowe CSP:

 • Rozliczenie miesięczne lub roczne
 • Możliwość instalacji aplikacji aż na 5 urządzeniach
 • Wysoka elastyczność, możliwość dodawania i usuwania licencji, gdy liczba pracowników ulega zmianom
 • Możliwość przenoszenia licencji pomiędzy użytkownikami
 • Zawsze aktualna wersja oprogramowania

Po doborze odpowiednich licencji, kolejny czwarty krok wdrożenia Microsoft 365, to wdrożenie Exchange Online i migracja poczty firmowej do chmury. Dokładny proces wdrożenia, znajduje się tutaj. Dlaczego warto przenieść pocztę do Exchange? Ponieważ otrzymuje się:

 • 50 GB dla każdego konta
 • Mniejszą ilość SPAMu, która dociera na skrzynkę
 • Możliwość kontrolowania i ustawiania opcji filtrowania niechcianych wiadomości
 • Funkcję udostępniania kalendarzy lub całej skrzynki innym osobom, pełną synchronizację z każdym urządzeniem (telefonem, komputerem, przez stronę internetową, czyli przez przeglądarkę), w której synchronizowane są poczta elektroniczna, kontakty, kalendarze i zadania
 • Brak konieczności zarządzania i ochrony fizycznego serwera pocztowego:
  • brak kosztów zasilania i chłodzenia
  • brak kosztów fizycznego zabezpieczenia przed dostępem
  • brak kosztów aktualizacji serwera
  • tańsza administracja

Jesteś zainteresowany wdrożeniem Microsoft 365 i przeniesieniem firmy do chmury? Napisz do nas!

 

Kolejnym, piątym krokiem podczas wdrożenia Microsoft 365 jest konfiguracja usługi Microsoft Teams oraz przeniesienie plików do niej lub do SharePoint Online. Dzięki temu, firma może przechowywać wszystkie swoje pliki w chmurze. Następuje wtedy pełna synchronizacja plików z telefonem, tabletem oraz laptopem. Dzięki temu, dostęp do plików z każdego miejsca jest dużo bezpieczniejszy a podgląd oraz praca wspólna na plikach może się odbywać w czasie rzeczywistym.
Pracownicy od tej pory będą mogli łatwo dzielić się plikami, udostępniać je kontrahentom oraz klientom, wszystko w bezpieczny dla firmowych danych sposób. W przypadku niechcianych zmian, powrót do poprzedniej wersji będzie prosty jak nigdy. Ułatwiona zostanie również komunikacja pomiędzy pracownikami, która, oprócz czatów, czy przez wideo, będzie mogła się odbywać również na tablicach określonych kanałów oraz grup. Nastąpi również synchronizacja z kalendarzem poczty Exchange Online, SharePoint, OneDrive czy aplikacją Planner. Korzyści nie są jednak tylko ze strony użytkownika, lecz również ze strony administracyjnej: brak konieczności zarządzania i ochrony fizycznego serwera plików, a w tym brak kosztów zasilania i chłodzenia, fizycznego zabezpieczenia przed dostępem oraz aktualizacji serwera, dzięki którym obniżą się koszty administrowania danymi w firmie.

Szósty krok to konfiguracja i wdrożenie Enterprise Mobility + Security, które jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa w firmie. Poprawna konfiguracja EM+S gwarantuje:

 • Wyższe bezpieczeństwo tożsamości (AAD Premium), w tym zasady logowania oparte na ryzyku oraz zasady dostępu warunkowego
 • Zabezpieczanie urządzeń za pomocą Intune, które zapewnia możliwość wyczyszczenia urządzenia, zarządzanie aktualizacjami, zaporą, ochroną AV, zdalne wdrażanie aplikacji w tle, wymuszanie szyfrowania urządzeń oraz inwentaryzacja sprzętu
 • Szyfrowanie plików za pomocą AIP
 • Ochrona poczty, w tym jej archiwizacja oraz instalacja oprogramowanie antyspam i antymalware

Ostatni już, siódmy krok wdrożenia Microsoft 365 do firmy i przeniesienia firmy do chmury to przeprowadzenie szkolenia wśród pracowników firmy. Zakres szkolenia ustalany jest w zależności od potrzeb organizacji, ale gwarantuje ono podniesienie produktywności pracy, dzięki lepszej znajomości i wykorzystywaniu nowo wdrożonych usług i narzędzi.

Pakiety Microsoft 365

Dostępne są Microsoft 365 Enterprise i Business:

Microsoft 365 Business:

Porównanie poszczególnych pakietów znajduje się tutaj.

Microsoft 365 Enterprise:

Porównanie poszczególnych pakietów znajduje się tutaj.

Masz pytania dotyczące wdrożenia Microsoft 365 w firmie?

Kup pakiet Microsoft 365 Business:

Microsoft 365 Apps for Business Microsoft 365 Business Basic Microsoft 365 Business Standard Microsoft 365 Business Premium

Kup pakiet Microsoft 365 Enterprise:

Microsoft 365 Apps for Enterprise Microsoft 365 Enterprise F3 Microsoft 365 Enterprise E3 Microsoft 365 Enterprise E5

Wypróbuj za darmo:

Microsoft 365 Business Standard Microsoft 365 Business Premium

 

Sprawdź, jak przebiegają pozostałe wdrożenia

Dlaczego warto z nami współpracować?

Optymalizacja kosztów

Pomożemy dobrać najbardziej korzystne rozwiązanie dla Twojej firmy

Certyfikowani specjaliści

Jesteśmy specjalistami po szkoleniach i z certyfikatami Microsoft

Merytoryczne wsparcie

Przekażemy Ci naszą wiedzę na temat licencji Microsoft