Wdrożenie Microsoft Exchange i Migracja Poczty

Dowiedz się jak wygląda proces migracji poczty do Exchange Online i wdrożenie aplikacji Microsoft Teams oraz jakie licencje są niezbędne, aby móc zacząć w pełni korzystać z możliwości, jakie dają programy i aplikację Microsoft.

Migracja do Exchange Online i wdrożenie aplikacji Microsoft Teams w 6 krokach:

W celu przybliżenia procesu migracji poczty do Exchange Online i wdrożenia aplikacji Teams, przygotowaliśmy krótki przewodnik. Pełen proces zawiera jedynie 6 prostych kroków:

  1. Kontakt oraz dobór najodpowiedniejszego oprogramowania
  2. Podpisanie umowy
  3. Przekazanie danych
  4. Wykonanie migracji poczty do Exchange Online
  5. Konfiguracja Microsoft Teams
  6. Szkolenia i konsultacje

JESTEŚ ZAINTERESOWANY MIGRACJĄ DO EXCHANGE ONLINE I WDROŻENIEM APLIKACJI TEAMS? NAPISZ DO NAS!

kroku pierwszym nasi specjaliści dobiorą najlepsze dla firmy i pracowników oprogramowanie i opracują wstępny plan ich wdrożenia. Oprogramowanie zostanie dopasowane po przeprowadzeniu konsultacji i, w zależności od wymagań firmowych, zostanie dobrany Microsoft 365 Business dla firm lub dla przedsiębsiorstw lub Office 365 dla przedsiębiorstw.

drugim kroku zostaną podpisane dwie umowy: na wykonanie usługi i zakup licencji oraz o zachowaniu poufności. Umowa ta zobowiązuje nas do zachowania w tajemnicy wszelkich wrażliwych i poufnych danych, do których w trakcie migracji uzyskamy dostęp.

trzecim kroku nastąpi udostępnienie przez firmę środowiska poprzez VPN, czyli bezpieczne przekazanie dostępu do lokalnego AD (wewnętrznej struktury firmy), serwerów oraz tenanta Microsoft365 (lub założenie nowego). Następnie zostanie przeprowadzana analiza środowiska firmy i wskazanie modyfikacji koniecznych do przeprowadzenia migracji. Po wprowadzeniu niezbędnych poprawek, lokalne AD zostanie połączone z Azure AD, dzięki czemu pracownicy będą mogli korzystać z jednego loginu i hasła, zarówno w lokalnym, jak i chmurowym środowisku.

Kolejnym, czwartym krokiem jest już właściwa migracja poczty do Exchange Online. Proces ten jest najbardziej czasochłonny a uzależniony jest od liczby skrzynek pocztowych oraz właściwości serwera, z którego poczta jest migrowana. Czas realizacji tego procesu jest trudny do określenia precyzyjnie, jednak można w przybliżeniu przyjąć, że dla 50 skrzynek będzie trwał około 5 dni roboczych, dla 100 skrzynek – 10 dni roboczych i dla 200 – około 15 dni roboczych. Są to jednak bardzo orientacyjne terminy, a rzeczywista długość tego procesu często jest nie do określenia przed jego rozpoczęciem.

piątym kroku następuje konfiguracja programu Microsoft Teams, dzięki któremu zespół będzie mógł współpracować bardziej efektywniej. Dzięki aplikacji Teams pracownicy mogą ze sobą rozmawiać na czacie, urządzać wirtualne spotkania, współdzielić pliki czy tworzyć dedykowane zespoły.

Szóstym, ostatnim już, opcjonalnym krokiem jest przeprowadzenie szkolenia z obsługi nowych aplikacji i programów oraz ewentualne konsultacje, aby rozwiać ostatnie wątpliwości.

Co zyskuje się dzięki migracji poczty do Exchange Online i wdrożeniu aplikacji Teams?

Dzięki tym sześciu prostym krokom, firma zyska nie tylko bezpieczną pocztę i aplikację ułatwiającą współpracę, lecz również pozostały komponenty pakietów Microsoft 365, w tym aplikacje premium pakietu Office, czyli m.in. Word, Excel i PowerPoint (w pakiecie Microsoft 354 Business Basic jedynie w wersji mobilnej, w pozostałych w pełnej wersji), przestrzeń na dysku OneDrive (1TB) do przechowywania plików oraz aplikację Sharepoint, dzięki którym zespoły będą mogły dzielić się danymi, zasobami i wiedzą i pracować nad zadaniami równocześnie.

Usługa Exchange Online dostępna jest w kilku planach, jak również w ramach wybranych pakietów Microsoft 365 Business oraz Enterprise. Aplikacja Teams dostępna jest w ramach pakietów Microsoft 365 Business (Basic, Standard, Premium), lecz również można ją wypróbować aż do pół roku za darmo!

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Kup licencję Exchange Online:

Exchange Online Plan 1 Exchange Online Plan 2 Exchnage Online Kiosk

 

 

Kup licencję Microsoft 365 Business:

Microsoft 365 Business Basic Microsoft 365 Business Standard Microsoft 365 Business Premium

 

 

Kup licencję Microsoft 365 Enterprise:

Microsoft 365 Enterprise E3 Microsoft 365 Enterprise E5

 

 

Kup licencję Azure Active Directory:

Azure Active Directory Premium 1 Azure Active Directory Premium 2

 

 

Wypróbuj Microsoft Teams za darmo do pół roku:

Przeczytaj: Usługa Exchange Online – profesjonalna poczta biznesowa