Co to jest Microsoft Outlook i do czego służy?

Outlook to rozbudowana skrzynka pocztowa posiadająca funkcję poczty, kalendarz oraz zadania. Z jej pomocą odbierzesz wiadomości e-mail, które obsługują tryb push, a także zespolisz e-maile, kontakty i terminy z poczty Outlook.com i Hotmail. Z łatwością zorganizujesz swój czas, uporządkujesz poszczególne e-maile w folderach oraz ustalisz reguły, dzięki którym wiadomości przychodzące od razu trafią do odpowiednich folderów.
Outlook

Chcesz przenieść firmę do chmury i zacząć korzystać z aplikacji Outlook?

Przeczytaj, jak wygląda proces wdrożenia Exchange Online i skontaktuj się z nami!
sklep@conet.pl

Outlook w Office 365

Współdziel kalendarz

Funkcja współdzielenia kalendarza w Outlooku, w Office 365, polega na udostępnianiu swojego kalendarza współpracownikom. Do wyboru są trzy opcje:

  • Pełne udostępnienie – uprawnione osoby widzą czas trwania zajęcia/spotkania, mają także dostęp do szczegółów powyższych;
  • Częściowe udostępnienie – uprawnione osoby widzą czas trwania poszczególnych zajęć i ich nazwę, jednak nie wyświetlają im się szczegóły;
  • Tylko terminy – uprawnione osoby widzą bloki czasowe oznaczone w kalendarzu jako „zajęte”, nie są jednak w stanie stwierdzić, czy to spotkanie, czy inna czynność; nie mają dostępu do szczegółów.Powyższe uprawnienia możesz dowolnie przypisywać do wybranych osób. W ten sposób Twoja sekretarka może mieć dostęp do wszystkich szczegółów spotkania,
    menager działu tylko do nazwy i czasu trwania, a zwykły pracownik zobaczy tylko terminy.

Przydzielaj zadania!

Organizuj czas nie tylko swój, ale i pracowników! Outlook posiada możliwość przydzielenia zadania odpowiedniej osobie, dzięki czemu z każdego miejsca i urządzenia będziesz mógł zorganizować czas pracowników.

Wyobraź sobie, że jesteś na delegacji, ale wpada Ci pilne zadanie. Możesz szybko sprawdzić, który z Twoich pracowników ma oznaczony w kalendarzu czas wolny lub wykonuje mniej pilne zadania. Przydziel mu wykonanie powyższego projektu i oznacz je trybem „pilne”. Możesz także sprawdzać postęp wykonywania zadania. Nie musiałeś wykonać ani jednego telefonu, by przydzielić komuś priorytetowe zadanie! Prawda, że wygodnie?

Mając mobilną wersję Outlooka na telefonie, masz w kieszeni potężny program znacznie zwiększający efektywność Twojej pracy.

Zdalnie ustawiaj spotkania!

Jedną z największych zalet współdzielenia kalendarza jest zdalne ustawianie spotkań wewnętrznych i zewnętrznych. Osoba, posiadająca dostęp do Twojego kalendarza, szybko zobaczy, kiedy masz czas i w tym miejscu zaproponuje termin spotkania. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółami spotkania. Od razu, za pomocą specjalnych przycisków, będziesz mógł termin zaakceptować, odrzucić lub zaproponować inny.

Wszystko pod kontrolą

Outlook w Office 365 organizuje czas Twój oraz Twoich pracowników. Masz do niego dostęp z każdego miejsca i każdego urządzenia. Oprócz tego możesz na bieżąco komunikować się z Klientami, ustalać wspólnie z nimi spotkania czy informować o wykonaniu projektu. Pamiętaj, że Outlook to także bezpieczeństwo – szyfrowane maile, ochrona antyspamowa czy zabezpieczenia przed wirusami i hakerami.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Outlook?

Z Outlook można korzystać na trzy sposoby:

  1. przez przeglądarkę internetową,
  2. aplikację mobilną,
  3. aplikację klasyczną.

Aplikacja w przeglądarce oraz w wersji mobilnej dostępna jest w ramach subskrypcji Exchange Online.

Kup Exchange Online

Exchange Online Plan 1 Exchange Online Plan 2

Aby dodatkowo móc korzystać z aplikacji klasycznej na komputerze lub laptopie, należy wybrać jedne z planów usługi Microsoft 365.

Kup pakiet Microsoft 365 Business:

Microsoft 365 Apps for Business Microsoft 365 Business Standard Microsoft 365 Business Premium

Kup pakiet Microsoft 365 Enterprise:

Microsoft 365 Apps for Enterprise Microsoft 365 Enterprise E3 Microsoft 365 Enterprise E5

Dlaczego warto z nami współpracować?

Optymalizacja kosztów

Pomożemy dobrać najbardziej korzystne rozwiązanie dla Twojej firmy

Certyfikowani specjaliści

Jesteśmy specjalistami po szkoleniach i z certyfikatami Microsoft

Merytoryczne wsparcie

Przekażemy Ci naszą wiedzę na temat licencji Microsoft