Nowości w Microsoft Teams – Trzy Nowe Funkcjonalności

Nowości w Microsoft Teams- Push-To-Talk, Microsoft Project, Limity Czatu i Wydarzeń

Oprogramowanie do wideokonferencji stało się bardzo popularne z powodu wymuszonej pracy i nauki zdalnej spowodowanej pandemią. W związku z tym każda z firma musi udoskonalać swoje produkty i tak samo jest z Microsoft Teams. Firma Microsoft kładzie duży nacisk na rozwijanie swojego produktu i regularnie wdraża nowe funkcje i stara się wyznaczać trendy związane z pracą i nauką z domu. Dlatego zapowiedziano kolejne aktualizacje i funkcje, które ułatwią pracę i funkcjonowanie w sytuacji życia zdalnego.  

Push-to-Talk czyli Naciśnij-i-Mów

Jedną z funkcji, którą zapowiedziano na forum UserVoice jest Push-to-Talk. Funkcja weszła w fazę rozwoju dla komputerów stacjonarnych i zgodnie z harmonogramem ma zostać udostępniona publicznie dla użytkowników jeszcze w tym roku. Microsoft zapewnia, że gdy funkcja będzie dostępna od razu zostanie ona udostępniona w formie aktualizacji.

Push-to-Talk inaczej ujmując Naciśnij-i-Mów pozwala na automatyczne wyciszenie mikrofonu podczas spotkania i aktywowanie go tylko podczas naciśnięcia wcześniej ustalonego przycisku na klawiaturze. Funkcja sama w sobie jest już dobrze znana użytkownikom Microsoft Teams na urządzeniach z systemem Android, ponieważ jest on wyposażony w usługę WalkieTalkie (naciśnij i mów).

 

Integracja Microsoft Teams z Project

Aby zwiększyć produktywność i usprawnić pracę zespołów, firma Microsoft zintegrowała kolejny produkt z aplikacją Teams, tym razem mowa tu o Microsoft Project. Dzięki tej aplikacji użytkownicy w łatwy sposób mogą zarządzać projektem zespołu, śledzić go i współpracować nad nim bez opuszczania Microsoft Teams. Oczywiście istnieje również możliwość tworzenia nowych projektów i planu działania.

 

Microsoft Project to usługa, która zyskała bardzo duże uznanie, dzięki swoim możliwością i elastycznością. Project można użyć w projektach zarówno małych, jak również dużych organizacji. Dzięki usłudze Microsoft Project można utworzyć zautomatyzowany mechanizm planowania oraz zaplanować nakład pracy i czas trwania zadania. Dlatego integracja ze sobą tych usług brzmi bardzo dobrze, ponieważ teraz dodatkowo możemy użyć zasobów, które są dostępne z poziomu Microsoft Teams. Ta funkcja została już udostępniona do użytku publicznego, także  już dziś można przetestować nowe możliwości.

Zobacz, jak wygląda wdrożenie Microsoft Teams w firmie.

Zwiększenie limitów w Microsoft Teams

Kolejną dobrą wiadomością jest potwierdzenie przez Microsoft zwiększenia limitu uczestników czatu. W tym momencie limit dotyczy 300 uczestników, lecz zgodnie z harmonogramem wdrożeń ma zostać zwiększony do liczby 1000 uczestników. Aby wesprzeć klientów zaplanowano również od 1 stycznia 2021 roku tymczasowe zwiększenie limitów dla wydarzeń na żywo, które będą hostowane przez usługi Microsoft takie jak Teams, Stream i Yammer. Pozwoli to na realizacje dużych eventów poprzez te usługi, ponieważ mowa tu o liczbach takich jak 20 000 uczestników wydarzenia, 50 wydarzeń tenanta Teams w jednym czasie i aż do 16 godzin na transmisję wydarzenia.

Microsoft dba o rozwój Microsoft Teams i jednocześnie o jego użytkowników, wysłuchując ich propozycji m.in. na wcześniej wspomnianym forum UserVoice. Każda kolejna zmiana i aktualizacja usprawnia pracę i naukę zdalną oraz pozwala na zwiększenie produktywności, bez wzglądu na to czy nadal będziemy pracować z domu czy wrócimy do siedziby firmy.

Jeżeli chcesz wypróbować Microsoft Teams aż do pół roku za darmo lub wykupić licencję Microsoft 365, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści doradzą, który pakiet będzie najlepszy dla Twojej firmy.

Źródła: Forum UserVoice, Tech Community, Microsoft