SharePoint – dostępny intranet dla firmy, projektów i działów

SharePoint to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi stworzonych przez Microsoft. Jego główne funkcje są opracowane w formie tzw. Koła SharePoint, co pozwala zobrazować możliwości, jakie oferuje platforma.

Sites

– oznacza możliwość zabezpieczenia oraz zarządzania stronami internetowymi publicznymi lub prywatnymi w prosty sposób. SharePoint stanowi centrum, z którego można wykonywać szereg działań związanych ze stronami internetowymi, przy czym użytkownik nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy, aby to robić.

Composites

– ponieważ SharePoint dostarcza platformę opartą na ASP.NET 3.5, możesz użyć SharePoint Designera w celu modyfikacji zawartości strony na zasadzie WYSIWYG lub za pomocą Microsoft Visual Studio edytować ją z poziomu kodu.

Communities

– w SharePoint bardzo ważną rolę odgrywa komunikacja między różnymi zespołami osób zarówno wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz bez względu na miejsce ich przebywania.

SharePoint

Search

– oznacza zaawansowane narzędzia wyszukiwania, za pomocą których przeszukasz dokumenty lokalne, repozytoria zewnętrzne publikowane przez serwery sieciowe czy profile pracowników i klientów.

Insights

– narzędzie do poprawy efektywności pracy. Za jego pomocą użytkownik może mieć dostęp do informacji z różnych części organizacji w ramach różnych kontekstów użyteczności.

Content

– na platformie SharePoint pracownicy firmy oraz jej klienci mogą wymieniać się informacjami, umieszczać, udostępniać i organizować rozmaite pliki, a nawet współpracować na plikach w czasie rzeczywistym.

SharePoint w Office 365

Zorganizuj firmę jednym kliknięciem!

SharePoint zawiera wiele narzędzi i udogodnień pozwalających szybko i sprawnie organizować firmę: bazy danych, czas i zadania pracowników, kontakt z klientami, przepływ informacji etc. Może stanowić swoisty intranet wewnątrz firmy. SharePoint daje wgląd w pracę wszystkich struktur przedsiębiorstwa, co ułatwia mierzenie efektywności pracy, a także czasu trwania projektu. Dzięki dostosowaniu do potrzeb rynku biznesowego, nie musisz posiadać zaawansowanej wiedzy, aby zarządzać firmą, stronami internetowymi czy projektami.

SharePoint

Dostęp

Usługi SharePoint przeniesione do chmury Office 365 ułatwiają dostęp do wielu materiałów i funkcji, a także baz danych potrzebnych do różnych projektów. Ponadto w tym samym czasie z materiałów może korzystać kilka osób. Zamiast przesyłać pracownikom duże załączniki, wystarczy przesłać im link do konkretnej strony na SharePoint. Dostęp z poziomu przeglądarki internetowej daje możliwość pracy na każdym urządzeniu i o każdej porze przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa.

Praca zespołowa

W SharePoint praca zespołowa staje się bardziej spójna i płynna. Oprócz możliwości grupowej pracy na tym samym dokumencie w czasie rzeczywistym, pracownicy mogą mieć indywidualnie przydzielane zadania w ramach jednego lub kilku projektów. Na osi czasu warto zaznaczyć nie tylko początek i koniec projektu, ale także terminy poszczególnych zadań i role w zespole. Taka organizacja pracy pozwoli pracownikom efektywniej wykonać projekt i jasno pokazuje, kto za co jest odpowiedzialny.

Zobacz, jak wygląda wdrożenie SharePoint Online w firmie.