Na czym polega usługa Azure Rights Management?

Zgodność z normami

Office 365 jest zaopatrzony w szereg zabezpieczeń np. Azure Rights Managment. Chronią one m.in. pocztę, zawartość plików czy całe programy bez względu na system i urządzenie, z którego korzysta użytkownik. Jednym z takich zabezpieczeń jest certyfikat ISO/IEC 27001:2005, co oznacza, że usługa Office 365 jest zgodna z normami międzynarodowymi dotyczącymi standardów bezpieczeństwa informacji. Regularne audyty zewnętrzne pomagają szybko wykryć jakiekolwiek luki w zabezpieczeniach, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo Office 365.

Azure Rights Managment
Azure Rights Managemnt

Zabezpieczenia, jakich mało

1.07.2014 r. Unia Europejska wraz z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych uznały chmurę Microsoft za bezpieczną przestrzeń, która jest w stanie ochronić dane użytkowników przed atakami z zewnątrz. Bezpieczeństwo office 365 zostało potwierdzone, gdy powyższe instytuje uznały, że przestrzeń ta jest zgodna z obowiązującymi normami. Ponadto posiada programy antywirusowe (ochrona 100% przed wszystkimi znanymi wirusami), antyspamowe (99% spamu jest odsiewanego) i szyfrujące. Microsoft może poszczycić się aż 5 umowami SLA zabezpieczonymi gwarancją finansową.

Azure Rights Managment

Co to jest?

Azure RMS to program służący do ochrony danych. Umożliwia szyfrowanie oraz bezpieczne udostępnianie większości plików na dowolnym komputerze, smartfonie czy tablecie. Przy tym systemem, z którym współpracuje Azure RMS, może być nie tylko Windows, ale także iOS, Mac OS X lub Android. Pliki można udostępniać za pomocą e-maila lub chmury bez obawy, że zostaną zaatakowane przez wirusy. Azure RMS zapewnia bezpieczeństwo wszystkich usług Office 365.

Jedna aplikacja

Warto namówić klientów, którym często udostępniasz pliki, aby zarejestrowali się w bezpłatnej usłudze Azure Rights Managment i pobrali bezpłatną aplikację Rights Managment. Będą oni mogli zawsze otwierać udostępnione, ale chronione za pomocą Azure RMS dokumenty.

Szybkość i elastyczność

Azure RMS jest bogaty w wiele szablonów zasad, które użytkownicy mogą jednym kliknięciem dołączyć do chronionego pliku. Taka elastyczność umożliwia dostosowanie wstępnie zdefiniowanych zasad zarządzania uprawnieniami do typu i ważności przesyłanego dokumentu. Administratorzy mogą także tworzyć nowe szablony zasad po to, by lepiej przystosować je do potrzeb firmy.

Certyfikaty

Opisywana tu usługa ochrony danych posiada wiele certyfikatów oraz spełnia wymagania dotyczące zgodności z ustawą HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act), Business Associate Agreement (BAA) i Klauzulami modelowymi EU. Sprzętowy moduł bezpieczeństwa Thales (HSM) wykorzystywany przez Azure RMS ma certyfikat FIPS 140-2.

Azure RMS, a bezpieczeństwo Office 365

Usługa Azure Rights Managment jest w pełni dostosowana do wymagań chmurowej usługi Office 365. Przede wszystkim zapewnia funkcję ochrony utraty danych (DLP) w Microsoft Exchange Online oraz SharePoint, a także posiada liczne programy antywirusowe i antyspamowe. Firmy, które chciałyby przenieść do chmury tylko część plików, a część nadal oprzeć na lokalnych centrach danych, mogą zastosować łącznik w postaci Microsoft Rights Managment.

Azure Rights Managment

Jesteś zainteresowany wdrożeniem Azure w firmie?