Yammer – sieć społecznościowa dla firm i projektów

Yammer jest prywatną siecią społecznościową przeznaczoną dla firm. Dzięki tej platformie możesz szybko zebrać rozproszony zespół, szczególnie pracowników mobilnych, zdalnych oraz osoby znajdujące się na delegacji. Yammer służy przede wszystkim komunikacji – umożliwia prowadzenie dyskusji w ramach projektów, przekazywanie sobie istotnych informacji, a także omówienie pilnych oraz bieżących spraw.

Yammer w Office 365

Yammer

Bądź mobilny

Yammer dzięki chmurowości Office 365 zyskuje nowe funkcje. Przede wszystkim osoby pracujące nad jednym projektem i w jednym dokumencie na platformie SharePoint mogą się ze sobą komunikować, gdziekolwiek się znajdują. Dzięki temu praca zespołowa staje się bardziej spójna, a dyskusje dotyczą tworzenia projektu w czasie rzeczywistym.

Niepotrzebne spotkania? Porzuć je

Dzięki Yammerowi spotkania przed czy w trakcie projektu stają się niepotrzebne. Wszystkie ważne kwestie można omawiać na bieżąco w dyskusjach grupowych. Nie trzeba czekać, aż wszyscy pracownicy wdrożeni w projekt, pojawią się w firmie, co znacznie przyspiesza pracę i oszczędza czas. Pilne i bieżące sprawy można również szybko rozwiązać za pomocą komunikatora bez konieczności tworzenia kilkunastu spotkań w celu omówienia tylko jednej niewielkiej kwestii.

Szukaj i znajdź

Yammer posiada proste narzędzie wyszukiwania, dzięki któremu bez problemu znajdziesz konkretny wątek w dyskusji. Oprócz tego zawsze możesz wrócić do rozmowy o danym projekcie, chociażby w celu przypomnienia sobie, czego konkretnie on dotyczył. Dzięki temu wznowienie każdego projektu nie zacznie się od pytania „dlaczego zdecydowaliśmy się zrobić to w ten sposób?”.

I jeszcze jedno

Usprawnienie komunikacji, wskazanie szerokiego kontekstu wykonywanego zadania czy tworzenie grup dyskusyjnych w ramach jednego projektu/działu to najważniejsze zalety Yammera, ale nie jedyne. Program ten pozwala również prześledzić zaangażowanie poszczególnych osób w pracę, pomysłowość i kreatywność rozwiązywania spornych kwestii. Oszczędność czasu i miejsca to również mocne strony Yammera, szczególnie gdy jeden projekt wymaga pracy kilkudziesięciu osób z całej firmy, nierzadko rozproszonych po całym kraju.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem Microsoft 365 i korzystaniem z pakietu Office w firmie?