Microsoft Stream – narzędzie do współpracy wideo

Firma Microsoft ostatnio kładzie duży nacisk na rozwój narzędzi do współpracy i komunikacji wewnątrz organizacji. Wspiera tym samym elastyczne formy zatrudnienia, umożliwiając pracę zdalną, współdzielenie czy komentowanie dokumentów i plików. Dostarcza narzędzia do szybkiej i efektywnej komunikacji, z których można korzystać w dowolnym czasie i miejscu, w którym jest dostęp do Internetu.

Współdzielenie dokumentów i komunikacja w firmie

Jednym z takich narzędzi jest Microsoft Teams – obszar roboczy oparty na czacie. Dzięki temu zespoły uzyskały przestrzeń do prowadzenia rozmów, przechowywania plików i potrzebnych narzędzi. Kolejnym spośród dostępnych narzędzi jest Yammer. To wewnętrzna sieć społecznościowa przedsiębiorstwa. Ułatwia nawiązywanie kontaktów, wymianę pomysłów, a także wspiera zaangażowanie pracowników w plany przedsiębiorstwa. Można w tym gronie także wymienić cyfrowy notatnik, w którym istnieje możliwość tworzenia i współdzielenia notatek, a także rysowania i prowadzenia odręczne zapisków, czyli OneNote.

Aplikacja Microsoft Stream

Efekty pracy z wykorzystaniem każdego z powyższych narzędzi można poprawić, używając dodatkowo rozwiązań zawartych w usłudze Microsoft Stream. MS Stream to bezpieczne rozwiązanie, które daje możliwość kontroli nad udostępnianą zawartością wideo. Można decydować, kto będzie mógł wyświetlić wideo, a także określać zasięg udostępnianych treści, dzięki czemu nie trzeba się obawiać „wycieku” poufnych materiałów organizacji. Bezpieczny dostęp do aplikacji jest gwarantowany przez usługę Azure Active Directory.

Funkcje analizy, transkrypcje audio bądź rozpoznawanie twarzy w znacznym stopniu ułatwiają wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Usługa Microsoft Stream, która jest dostępna w usłudze Office 365 F1, Office 365 Enterprise E1, E3 oraz E5 łączy się z innymi aplikacjami biurowymi giganta z Redmond, co pozwala na łatwe dodawanie wideo do dowolnych projektów.