Co to jest Dynamics 365 i do czego służy?

Dynamics 365 – elastyczny, szybki, mobilny. Dla Twojej firmy

Dynamics 365 jest oprogramowaniem składającym się z najlepszych elementów Dynamics CRM oraz ERP. W jego skład wchodzi wiele modułów usprawniających zarządzanie firmą. Dynamics 365 jest sprzedawany w dwóch planach – podstawowym oraz rozszerzonym. Jego poszczególne moduły można kupić także oddzielnie. Dzięki takim rozwiązaniom z łatwością dopasujesz Dynamics 365 do swojej firmy. Wybierz to, co przyniesie Twojej firmie najwięcej korzyści!

Zarządzaj firmą

Z Dynamics 365 praca stanie się łatwiejsza, szybsza i bardziej elastyczna.  Możesz zarządzać każdym działem, finansami, projektami oraz zasobami na podstawie niezliczonych analiz i raportów w formie graficznej. Dynamics 365 jest pełen narzędzi optymalizujących oraz automatyzujących pracę. Można go także skonfigurować z Office 365, aby zyskać jeszcze większe możliwości. Dynamics 365 jest dostępny online, więc możesz pracować, gdzie chcesz, kiedy chcesz i z wielu urządzeń równocześnie.

Wydajna współpraca

Dzięki modułom dopasowanym do danego działu, a także automatycznym przepływom pracy, Twoi pracownicy skupią się na wyznaczonych celach. Moduły te działają razem w ramach dostępnych planów, ale także osobno. Możesz je dowolnie łączyć. Są wyposażone w niezbędne elementy do gromadzenia danych oraz ich przepływów.

Ułatwiaj pracę

Dynamics 365 to inteligentny system do ułatwiania pracy. Dlatego posiada wiele funkcji, które umożliwiają automatyzację, udostępnianie i analizowanie danych. Nie potrzeba także zaawansowanej wiedzy, aby z nich korzystać. Interfejs jest prosty w obsłudze, tak samo jak konfiguracja poszczególnych modułów. Zaletą Dynamics 365 jest to, że nie musisz odbywać żadnego szkolenia, aby szybko nauczyć się z niego korzystać.

W Dynamics 365 dostępne są moduły:

Sprzedaż
Obsługa Klienta
Usługi
Zarządzanie Projektami
Procesy
Team Members

+ Microsoft PowerApps
+ Microsoft Flow   

 

Sprzedaż

Moduł Sprzedaż pozwala na automatyzację procesów, analizę danych, ocenę szans sprzedaży i wiele więcej. Dzięki zaawansowanym bazom klientów możesz szybko zarządzać informacjami, wyciągać wnioski, sporządzać raporty i ustalać priorytety. Za pomocą modułu Sprzedaż w Dynamics 365 usuniesz lub ukryjesz nieprzydatne w tej chwili dane, by skupić się na najważniejszych projektach. Szybko zidentyfikujesz dobrze rokujących klientów i projekty, które mogą Ci przynieść najwięcej korzyści. Wykonasz strategię sprzedaży w oparciu o analizy i raporty dostępne w Power BI, ustalisz krok po kroku zadania w projekcie i zaznaczysz etap, na którym jesteś w projekcie. Dostęp do tego modułu będziesz mieć zawsze w wersji online. Możesz go również zainstalować na komputerze.

Obsługa Klienta

Panel Obsługa Klienta to przede wszystkim platforma do obsługi klienta, zarządzania danymi i udostępniania informacji dla klienta. Panel pozwala także gromadzić informacje na temat klientów – ich preferencje, dane sprzedażowe, profil zawodowy.

Dzięki Dynamics 365 Twój klient nigdy nie będzie miał problemu ze znalezieniem potrzebnych informacji ze spotkania lub na temat Twojej oferty. Platforma Obsługa Klienta w Dynamics 365 ułatwia klientom drogę do Ciebie! Jest ona dostępna 24 godziny, 7 dni w tygodniu i pomaga budować lojalność i jednolity wizerunek firmy. Obsługa klienta w Dynamics 365 jest prosta!

Usługi

Moduł Dynamics 365 Usługi jest bogaty w funkcjonalności do zarządzania usługami: ich zlecaniem, przydzielaniem, ilością czasu, zakończeniem, raportowaniem i analizą. Moduł ułatwia planowanie spotkań i zarządzanie nimi, np. automatyczne przydzielanie zadania do właściwej osoby. Ponadto aplikacja jest bogata w mapy i wizualizacje, które stanowią część prostego interfejsu użytkownika. Moduł Usługi jest dostępny także mobilnie – można wysyłać pracownikowi informacje w czasie rzeczywistym (np. o spotkaniu, problemie, profil klienta). Za pomocą aplikacji mobilnej pracownik ma dostęp do funkcji takich jak: czytnik kodów kreskowych, RFID, czytnik kart kredytowych, zbieranie podpisów.

Zarządzanie Projektami

Zdobywaj zaufanie klientów za pomocą inteligentnych narzędzi! Moduł Zarządzanie Projektami w Dynamics 365 to proste w obsłudze oprogramowanie, które pozwoli Ci zoptymalizować projekt i przygotować go na czas! Dopasuj pracowników do zadań, ustal priorytety i przygotuj się na zmiany rynkowe. Utrzymaj konkurencyjność swojej firmy dzięki zaawansowanym analizom i raportom w Power BI. Twoi pracownicy będą mogli pracować wydajniej, używając narzędzi do automatyzacji, prac grupowych czy podglądu relacji z klientem. Mogą się także szkolić poprzez samoobsługowe narzędzia i portale.

Procesy

Moduł Procesy (Dynamics 365 for Operations) to kompletny zestaw narzędzi ERP umożliwiający w szybki i zorganizowany sposób zarządzać obszarami:

Produkcja i Łańcuch Dostaw
Sprzedaż i Handel
Finanse

Produkcja i Łańcuch Dostaw

Zdobądź całościowy wgląd w połączone systemy sprzedaży, marketingu, dystrybucji i obsługi klienta. Szeroka perspektywa i śledzenie krok po kroku procesu sprzedaży pozwoli Ci zoptymalizować koszty, czas, sposób pracy. W prosty sposób zarządzaj halami produkcyjnymi, wprowadzaj nowe produkty, wdrażaj elastyczne sposoby dostawy. Miej wszystko pod kontrolą!

Sprzedaż i Handel

Moduł, który pozwala zebrać całościowe informacje o klientach oraz produktach i przekazuje je handlowcom. Dzięki temu handlowiec szybciej dostosuje produkt do klienta, a także zasugeruje poprawki i zaproponuje nowe produkty. Szybkość i prostota interfejsu sprawią, że handlowiec będzie mógł sprzedawać w modelu omnichannel. Program ułatwia obsługę klienta, a także pomaga kontrolować i przesuwać produkty z działu zaopatrzenia do działu sprzedaży.

Finanse

Kontroluj i optymalizuj wydatki na podstawie szczegółowych analiz i raportów dostępnych w Microsoft 365 dla Procesów. Dzięki zebranym informacjom i automatyzacji pracy niemal natychmiast uzyskasz szczegółową analizę finansową, będziesz zarządzać ściąganiem należności, a także stworzysz całościowy kosztorys projektu.

Team Members

Team Members to tzw. „lekka licencja” powiązana z Microsoft Dynamics 365. Pozwala ona na odczyt wszystkich danych z Dynamics 365 oraz pełen dostęp do niektórych elementów modułów, np. kontaktów, kont klientów, działań, notatek. Ponadto Team Members oferuje także dostęp do dedykowanych funkcji (custom entities) i relacji i połączeń między obiektami. Dzięki temu modułowi zachowasz możliwość uruchamiania przepływów pracy, raportowania pracy, indywidualnego dostosowywania widoków i wiele więcej! Team Members przeznaczony jest szczególnie dla osób, które nie potrzebują pełnego dostępu do wszystkich funkcji Dynamics 365, a jedynie do danych. Na podstawie wielu informacji będą mogli bez problemu tworzyć i edytować szanse sprzedaży, a także eksportować dane do Excela.
Team Members to moduł, który pozwala uzyskać dostęp do danych i wybranych funkcji za cenę znacznie niższą niż dostęp do pełnej wersji Dynamics 365.

Microsoft PowerApps

Twórz aplikacje biznesowe bez specjalistycznej wiedzy. Wystarczy kilka kliknięć, by stworzyć potrzebne narzędzia do pracy. PowerApps to prosty program do tworzenia aplikacji. Aplikacje możesz tworzyć na wiele sposobów:

  • poprzez skompilowane szablony
  • poprzez tworzenie własnych szablonów
  • poprzez integrację dane z programu typu Excel/SharePoint/Dynamics 365, aby automatycznie generować aplikacje,
  • możesz także skorzystać z projektanta aplikacji

Bez tworzenia kodu stworzysz aplikację rozwiązującą Twój problem. A po zakończeniu prac, udostępnisz ją innym!

Microsoft Flow

Aplikacja służąca do automatyzacji przepływów pracy. Dzięki niej dane z jednej aplikacji zostaną automatycznie pobrane przez inną aplikację, która wykorzysta je np.. Do stworzenia raportu, prognozowania budżetu czy oceny szansy sprzedaży. Microsoft Flow pozwala zaoszczędzić wiele czasu na migracji danych i jednocześnie usprawnia przepływ informacji.

Jesteś zainteresowany licencjami Dynamics 365?