Co to jest Power BI i do czego służy?

Power BI Power BI – Analiza biznesowa dla każdego

Power BI to proste w użyciu narzędzie do zaawansowanej analizy biznesowej, która niemal wszystkie zadania wykonuje samodzielnie. Automatyzacja pozwala na znaczną oszczędność czasu, a dane są od razu segregowane. Power BI posiada wiele narzędzi do wizualizacji danych za pomocą licznych szablonów i przedstawienie ich w formie wykresów, tabel czy grafów, dzięki czemu są łatwiej przyswajalne.

Integracja

Power BI można szybko i łatwo zintegrować z następującymi programami:

  • Office 365
  • SaaS: Marketo, Salesforce, GitHub, Google Analytics
  • On-premises: bazy danych SQL, Excel
  • Aplikacje obecne w korporacji służące do zbierania i udostępniania danych
  • Azure: Azure SQL, Stream Analytics i wiele innych
  • Excel: dane z arkuszy, modele danych
  • Power BI Desktop

Jesteś zainteresowany automatyzacją procesów w firmie?

Skontaktuj się z nami!
sklep@conet.pl

+48 228771525

Power BI
Proste i skuteczne zarządzanie

Power Bi umożliwia proste zarządzanie usługą, szybką integrację i tworzenie niezliczonej ilości raportów. Automatyczne pobieranie danych zarówno z serwerów, komputerów i rozwiązań chmurowych daje pełny wgląd we wszystkie informacje bez potrzeby otwierania wielu programów naraz czy ręcznego kopiowania danych. Wizualizacja informacji ułatwia ich przyswojenie, ale także pomaga w analizie biznesowej. Niemal od razu widać, które działania przynoszą firmie zysk, a które stanowią niepotrzebne koszty. Łatwo wykorzystać posiadane informacje do zmiany decyzji i optymalizacji działań.

Współpraca z Excelem

Excel to jedno z najpopularniejszych narzędzi do analizy i pracy na danych. W połączeniu z Power Bi Excel zyskuje wiele dodatkowych funkcji. Dzięki takim narzędziom, jak: Power Map, Power Query, Power Pivot czy Power View dane z Excela będzie można przedstawić w przyjemniejszy sposób. Narzędzia pomagają w analizie, np.: wskazując ukryte związki między danymi, wyszukiwanie i łączenie zbiorów danych, kształtowanie danych z wielu źródeł, modelowanie relacji i hierarchii, KPI, interaktywne wizualizacje. Wiele z tych narzędzi znacznie przyspiesza pracę na danych oraz pozwala szybko wyłuskać istotne informacje.

Bez niepotrzebnych kosztów

Power BI nie wymaga wysokich nakładów finansowych dzięki modelowi chmurowemu. Po zakupie licencji otrzymujesz od razu dostęp do programu bez potrzeby generowania miejsca na serwerze, konfigurowania i dokupywania infrastruktury. Jednocześnie Power BI jest narzędziem bezpiecznym, co umożliwiają liczne programy antywirusowe i szyfrujące dane. Dzięki chmurowości Power Bi jest na bieżąco aktualizowany wraz ze wszystkimi narzędziami zabezpieczającymi. Aktualizacja nie odbywa się kosztem pracy – jest praktycznie niezauważalna. Ponadto takie rozwiązanie ogranicza koszty związane z przymusem kupowania kolejnych wersji licencji, aby program był zgodny z wymaganiami programów, z którymi go połączymy (np. Google Analytics)

Power BI

Kup pakiet Power BI:

Power Bi Pro Power Bi Premium per User Power Bi Premium per Capacity

Dlaczego warto z nami współpracować?

Optymalizacja kosztów

Pomożemy dobrać najbardziej korzystne rozwiązanie dla Twojej firmy

Certyfikowani specjaliści

Jesteśmy specjalistami po szkoleniach i z certyfikatami Microsoft

Merytoryczne wsparcie

Przekażemy Ci naszą wiedzę na temat licencji Microsoft