Jak założyć konto edukacyjne Microsoft – przewodnik Office 365 dla Edukacji

Firma Microsoft wychodzi naprzeciw użytkownikom i ułatwia pracę i naukę zdalną, udostępniając nowe i doskonaląc istniejące narzędzia. Wykorzystanie aplikacji Microsoft Teams do prowadzenia zdalnych spotkań i lekcji stało się niezwykle popularne, ze względu na możliwości, jakie ta aplikacja oferuje. Aby móc w pełni korzystać z potencjału aplikacji Teams i innych narzędzi Microsoftu, należy założyć konto dla instytucji edukacyjnych i korzystać z pakietu Office 365 dla Edukacji w preferencyjnych cenach.

Aby ułatwić założenie i weryfikację konta edukacyjnego przygotowaliśmy przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez ten proces:

 1. Wejdź na stronę Microsoftu. 
 2. Kliknij przycisk „Rozpocznij pracę – bezpłatnie”.  
 3. Wypełnij formularz i załóż konto. 
  • Podczas tworzenia konta edukacyjnego Microsoft, tzw. Tenanta, zakładane jest pierwsze konto administratora i nazwa środowiska z rozszerzeniem onmicrosoft.com (nazwa.onmicrosoft.com), której nie będzie można zmienić w trakcie korzystania z usług. 
 4. Po ukończeniu rejestracji zaloguj się do konta Administratora i przejdź do zakładki Panel Administratora > Ustawienia > Ustawienia Organizacji > Profil Organizacji, aby: 
  • wypełnić dane organizacji, 
  • utworzyć imienne konto z uprawnieniami administratora globalnego, 
  • dodać domenę szkoły do Tenanta usług Office 365. 
  • Zostanie utworzona wersja próbna usługi, która obejmuje 25 licencji dla nauczycieli i 25 licencji dla uczniów na okres 30 dni. 
 5. W trakcie okresu próbnego, dokonaj weryfikacji statusu konta. 
  • Weryfikacja statusu instytucji edukacyjnej dokonywana jest automatycznie w ciągu 2 tygodni od konfiguracji domeny szkolnej. Jeśli szkoła nie posiada domeny, powinna ją zakupić, najlepiej z rozszerzeniem edu.pl. 
  • Informacja o pozytywnym przejściu procesu weryfikacji zostanie przesłana na adres mailowy administratora usługi Office 365.  
 6. Jeśli weryfikacja przebiegnie nieprawidłowo lub chcesz przyspieszyć jej proces, skontaktuj się z pomocą techniczną Microsoft w centrum administracyjnym Microsoft 365 lub napisz wiadomość na adres edukacja@microsoft.com. 
 7. Po weryfikacji zaloguj się na stronie portalu Office. 
 8. W zakładce Centrum Administracyjnym > Rozliczenia > Zakup Usług pojawi się możliwość zamówienia bezpłatnych licencji Office 365 A1 dla nauczycieli i uczniów. Pakiet Office 365 A1 pozwala na korzystanie z aplikacji jedynie w wersji internetowej.
 9. Aby móc korzystać z pełnej wersji pakietu Office 365, również w wersji klasycznej, oraz dodatkowych aplikacji, należy wykupić Office 365 A3 z dodatkowym programami Access i Publisher i aplikacją Bookings lub Office 365 A5 z dodatkową aplikacją Power Bi.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o pakietach Office 365 dla Edukacji, zapraszamy na naszą stronę internetową lub do kontaktu z naszymi specjalistami.

Masz pytania?