Nowości w Microsoft Outlook Mobile

Reakcje Emoji oraz Profil Służbowy

W związku z rozwojem technologii i globalną sytuacją pandemiczną, usługi służące do komunikacji muszą być elastyczne i dopasowane do wszelkiego rodzaju systemów, zarówno tych komputerowych, jak Windows, jak i mobilnych, jak Android. Firma Microsoft zwraca uwagę na te różnorakie potrzeby komunikacyjne, w związku z czym wprowadziła kolejne nowości. Tym razem w usłudze Microsoft Outlook na urządzenia mobilne.

Reakcje Emoji

Funkcja reakcji większości osób jest bardzo dobrze znana z takich komunikatorów jak Messenger czy Skype. Teraz pojawi się ona również w usłudze Microsoft Outlook. Dzięki tej funkcji można przekazać emocje i uczucia, jakie odczuwamy w związku z otrzymanym mailem. Można również zobaczyć reakcję innych użytkowników, którzy takiego maila otrzymali. Jest to bardzo dobry sposób na przekazanie reakcji bez konieczności wysyłania kolejnego maila. Może usprawnić działanie w firmie, przykładowo, po odczytaniu maila możemy dodać reakcję „Lubię to” zamiast wysyłać kolejnego maila z potwierdzeniem odbioru. Reakcje, które otrzymamy wraz z nową funkcję to Lubię to, Serce, Uśmiech, Świętowanie oraz Smutek.

Funkcja Reakcji Emoji w Microsoft Outlook dostępna będzie z początkiem lutego 2021 roku na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Przełączanie pomiędzy profilem służbowym i prywatnym

W dobie pracy zdalnej każda organizacja stara się mieć duży wpływ na zarządzanie urządzeniami i usługami, do której mają dostęp ich pracownicy poza miejscem pracy. W tym celu coraz większa liczba organizacji wdraża usługę Microsoft Intune, które odpowiada za bezpieczeństwo, konfigurację i zdalne zarządzanie urządzeniami, które są własnością firmy, jak również zarządzania usługami i danymi jakie są dostępne na urządzeniach prywatnych.

Zobacz, jak wygląda wdrożenie Exchange Online w firmie.

Właśnie do drugiej z tych możliwości skłania się duża liczba pracowników, jeśli chodzi o urządzenia mobile, ponieważ w każdej branży warto być na bieżąco z firmowymi sprawami nawet przebywając po drugiej stronie miasta w siedzibie klienta. Dlatego w tej sytuacji firma Microsoft w usłudze Intune pozwala na konfigurację profilu służbowego, za pomocą którego pracownik może zainstalować oprogramowanie Portal Firmy na prywatnym telefonie, pobrać udostępnione mu aplikacje i mieć dostęp do danych firmowych za pomocą jednego kliknięcia.

Opcja ta trafiła również do Microsoft Outlook Mobile, z pomocą CrossProfileApps API w systemie Android. Dzięki tej usłudze, w łatwy sposób będzie można przełączyć się pomiędzy profilem służbowym i prywatnym. Po uruchomieniu Outlook’a w profilu prywatnym po lewej stronie nawigacji pojawi się przycisk przełączania profilu na służbowy. Będzie on oznaczony ikoną „teczki”. Po naciśnięciu ikony nastąpi przełączenie do odpowiedniego miejsca w programie Outlook. Funkcja stopniowo jest już wprowadzana na urządzenia mobilne, więc jeśli usługa Microsoft Intune została wdrożona w organizacji, to warto ją sprawdzić.

Pamiętajmy, że w pracy zdalnej najważniejsze jest bezpieczeństwo danych i urządzeń, dlatego usługa Microsoft Intune w ostatnich miesiącach stała się jednym z głównych narzędzi do zarządzania bezpieczeństwem na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych.Jeśli jednak jeszcze usługa Microsoft Intune nie została wdrożona w organizacji, to zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Nasi specjaliści IT wykonają analizę potrzeb i dostosują do Państwa oczekiwań konfigurację i wdrożenie całej usługi Microsoft Intune.

Źródła: Tech Community i Microsoft

Jesteś zainteresowany usługą Microsoft Inune? Skonbtaktuj się z nami!