Nowości w Microsoft OneDrive (Maj/21)

Nowe funkcjonalności w Microsoft OneDrive

Jednym z atutów działania w chmurze jest możliwość dostępu do plików w każdym miejscu na ziemi. Nie ma to znaczenia czy użytkownik znajduje się akurat w firmie, w domu, czy nawet zagranicą. Dzięki technologii chmurowej, na bieżąco można pracować na plikach, zarówno na komputerze czy laptopie, jak również na urządzeniach mobilnych takich jak smartfon czy tablet. Jedną z usług umożliwiających takie właśnie działania jest Microsoft OneDrive, czyli dysk w chmurze, do którego właśnie wprowadzono kilka nowości, ułatwiających pracę każdemu użytkownikowi.

Zmiany w Microsoft OneDrive Mobile App Android

Pierwszą zmianą jest zmiana w aplikacji mobilnej dla systemów Android. Wprowadzono zupełnie nowe środowisko ekranu głównego, gdzie można zobaczyć ostatnio dodane pliki oraz pliki pobrane przez użytkowania w trybie offline. Kolejny element dodany do aplikacji to obsługa Samsung Motion Photos, czyli możliwość odtwarzania obrazów ruchomych wraz z dźwiękiem. Usługa ta jest dostępna zarówno w aplikacji mobilnej, jak również w wersji przeglądarkowej. Ostatnią zmianą jest wsparcie dla wideo 8K. Biorąc pod uwagę coraz to nowsze wersje telefonów i możliwości ich aparatów, odtwarzanie wideo w najwyżej rozdzielczości bezpośrednio z aplikacji Microsoft OneDrive pozwoli na zauważenie nawet najmniejszych szczegółów.

 

Tryb ciemny w przeglądarce

Firma Microsoft wprowadza do coraz większej liczby usług tryb Dark. Teraz możliwość zmiany tła na ciemny została wdrożona również do przeglądarkowej wersji Microsoft OneDrive. Bardzo duża grupa użytkowników woli pracować w godzinach nocnych, wtedy jaskrawy ekran nie wpływa dobrze na wzrok użytkowników, jak również nie jest komfortowy podczas pracy. Dlatego wprowadzony tryb ciemny pozwala na zmniejszenie ilości światła, jakie napływa z ekranu, nie zmieniając przejrzystości strony i sprzyja wygodnemu przeglądaniu plików. Włączenie trybu Dark w przeglądarkowej wersji Microsoft OneDrive jest bardzo proste. Znajdując się na głównej stronie swojego konta OneDrive należy nacisnąć na ikonę zębatki oznaczającą Ustawienia i przesunąć suwak przy opcji Dark Mode, tak jak jest to widoczne poniżej.

 

Zobacz, jak wygląda wdrożenie OneDrive do firmy.

Streszczenie pliku po udostępnieniu 

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie streszczenia pliku po udostępnieniu go na adres mailowy. Teraz, gdy użytkownik udostępni plik na przykład z usługi Word, wiadomość e-mail będzie zawierać nowe informacje, takie jak szacowany czas przeczytania a także najważniejsze elementy w dokumencie. Taka zmiana usprawni pracę na udostępnionych plikach, a otwieraniu pliku nie będzie towarzyszła niespodzianka, dotycząca jego zawartości. Dodatkowo, jeśli plik będzie oznaczony jako poufny przez usługi zabezpieczające takie jak DLP, mail nie będzie zawierał tych informacji. Opcję streszczenia pliku, będzie można również wyłączyć za pomocą powłoki zarządzania usługami SharePoint Online lub za pomocą komend w PowerShell.

 

Dyski sieciowe są coraz częściej używaną usługą zarówno w środowisku pracy, jak również prywatnie, ponieważ wiele osób chce mieć przy sobie najważniejsze dokumenty, książki przydatne podczas podróży czy również filmy, które umilą czas w każdym momencie i na każdym urządzeniu. Firma Microsoft dobrze wie, jak często używana jest usługa Microsoft OneDrive i przez jak dużą liczbę użytkowników, dlatego każda zmiana w niej wprowadzona, pozwoli na dostosowanie jej pod własne wymagania, zarówno na potrzeby pracy, jak i użytku prywatnego.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem Microsoft OneDrive do firmy lub zakupenm licencji OneDrive?

 

Źródła: Tech Community for Android Updates i Tech Community OneDrive Roadmap Roundup