Nowości w Microsoft 365

Nowe aplikacje i narzędzia w usłudze Microsoft 365

Firma Microsoft wprowadziła nowe aplikacje i narzędzia, powiązane z usługą Microsoft 365. Tym razem są to ułatwienia zarówno dla miłośników rozwiązań chmurowych za pomocą smartfona, jak również użytkowników działających każdego dnia na komputerach i laptopach z systemem Windows 10. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami od Microsoft.

Microsoft Whiteboard – tablica w Microsoft Teams i własna aplikacja na Android

Tablica od firmy Microsoft to produkt przeznaczony do współpracy na platformie Microsoft 365. Pozwala na prowadzenie efektywnych spotkań i skuteczne uczenie się za pomocą notatek, szablonów i innych przydatnych narzędzi pomocnych w codziennej pracy i nauce.

 

Dlatego dużym wydarzeniem jest to, że Whiteboard trafi zarówno do Microsoft Teams, gdzie tablica będzie dostępna w dowolnym kanale lub czacie, jak również na urządzenia mobilne z systemem Android.

Aby dodać tablicę w kanale lub czacie w Microsoft Teams, wystarczy dodać nową kartę, za pomocą ikony „+” w górnej części, a następnie wybrać Microsoft Whiteboard z listy aplikacji. Później należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się podczas dodawania i cieszyć się z nowych możliwości, które oferuje tablica. Jeśli chodzi o aplikację MIcrosoft Whiteboard w systemach Android, wystarczy wyszukać aplikację po nazwie w sklepie, następnie ją zainstalować i zalogować się swoim kontem Microsoft.

Przeczytaj, jak wygląda wdrożenie Microsoft 365 do firmy.

Microsoft Lens – połączenie Office Lens z Microsoft 365

Office Lens to aplikacja, która zdobyła dużą popularność za sprawą skanowania dokumentów za pomocą aparatu w smartfonie, a następnie konwersji zdjęcia do pliku PDF. Aplikacja bardzo dobrze sprawdzała się w formie mobilnej, lecz o wiele gorzej w wersji desktopowej dla Windows 10, przez co została wycofana ze sklepu Microsoft. Osoby, które posiadają zainstalowaną aplikację Office Lens na swoich komputerach, wciąż mogą jej używać, ale tylko i wyłącznie w trybie offline, co oznaczę, że nie można zapisywać zeskanowanych obrazów oraz dokumentów w usługach chmurowych takich, jak OneDrive lub OneNote.

 

Zmiana Office Lens na Microsoft Lens, które jest już dostępne w sklepach urządzeń mobilnych, daje do zrozumienia, że Lens zostanie powiązany z innymi usługami Microsoft 365, a usługi Office zostaną usunięte całkowicie z oferty Microsoft. Microsoft Lens wciąż posiada te same funkcje, które posiadała wersja Office i, co ciekawe, Microsoft planuje dodawać również nowe funkcjonalności do aplikacji skanującej. Już teraz można zauważyć ulepszone środowisko skanowania, które pozwala na zmianę kolejności stron, ponowną edycję zeskanowanych plików PDF, zastosowanie filtru do wszystkich obrazów w dokumencie i skanowanie do 100 stron w postaci obrazów lub plików PDF.

Microsoft Power Automate – aplikacja desktopowa w Windows 10

Automatyzacja to jeden z elementów, który przydatne jest w każdej dziedzinie, zarówno w IT, księgowości czy w produkcji. Jest to element, który pozwala na oszczędzanie czasu i optymalizację pracy. Dla osób, które dążą do optymalizacji i uwolnienia swojego czasu, firma Microsoft stworzyła Power Automate. Aplikacja Microsoft Power Automate to licencja, która pozwala na automatyzację prostych, codziennych czynności w pracy za pomocą kodu, który każdy użytkownik, może stworzyć sam, bez posiadania umiejętności programistycznych.

 

Teraz można skorzystać również z nowej aplikacji Power Automate dla systemu Windows 10, która jest bezpłatna i dostępna na stronie Microsoft. W bezpłatnej wersji Power Automate, można zautomatyzować codzienne zadania wykonywane w Windows 10. Dostępne są również gotowe szablony, stworzone przez użytkowników i pracowników firmy Microsoft, dzięki którym można uzyskać korzyści z Power Automate bez żadnego wysiłku włożonego w tworzenie nowych łączników. Oczywiście wersję desktopową można rozszerzyć za pomocą licencji dostępnej w naszym sklepie i swoimi łącznikami dzielić się z całą organizacją lub wdrażać łączniki dla całej firmy.

Masz pytania?

Źródło: Microsoft: Whiteboard, Lens, Powar Automate