Rozwiązywanie Problemów w Microsoft Teams

Nowe możliwości rozwiązania problemów w Microsoft Teams

Microsoft optymalizuje swoje usługi Microsoft 365 wprowadzając nowe funkcje i integrując je w ekosystemie Office 365. Dzieje się to za sprawą kolejnych aktualizacji, jakie oferowane są przez firmę Microsoft. Każda kolejna funkcja jest tworzona z myślą o użytkownikach i dla użytkowników, a głos tych osób jest skrupulatnie obserwowany przez firmę Microsoft.

Możliwość przeciągnięcia plików z Microsoft Teams do Outlook

Na forum User Voice, skierowanym do użytkowników aplikacji  Microsoft Teams, opublikowano informację, że wprowadzona została funkcja drag&drop. Funkcja ta umożliwia przenoszenie plików za pomocą metody przeciągnij i upuść z Microsoft Teams do klienta pocztowego Outlook. Wcześniej użytkownicy musieli pobierać plik z Microsoft Teams i następnie przesyłać go do Outlook, co zajmowało dużo czasu i wykorzystywało dodatkowe zasoby internetu. Po wprowadzeniu nowej funkcji można zaoszczędzić czas i zoptymalizować swoją pracę.

Wiadomości w kolejce w trybie offline

Następną funkcją, która została wprowadzona w aplikacji Microsoft Teams jest wysyłanie wiadomości w trybie offline. Nowa funkcjonalność jest skierowana do osób z niestabilnym łączem internetowym. W przypadku gdy w nieoczekiwanym momencie użytkownik utraci połączenie z internetem, wiadomość zostaje dodana do kolejki i będzie wysłana gdy połączenie powróci. Jeśli użytkownik nie będzie posiadał dostępu do sieci w ciągu 24 godzin, a wiadomość nie zostanie wysłana, użytkownik otrzyma alert z prośbą o jej usunięcie lub ponowne wysłanie wiadomości. Problem dotyczący sieci zdarzyć może się każdemu i nie jest on zależy od firmy Microsoft, lecz, na szczęście dla użytkowników z niestabilnym łączem, znaleziono na niego rozwiązanie.

Zobacz, jak wygląda wdrożenie Microsoft Teams w firmie.

Widok dużej galerii i tryb „Razem” w przeglądarkach internetowych

Microsoft Teams jest potężnym narzędziem do pracy i komunikacji, a jednym z największych atutów, jakie posiada, jest identyczny wygląd i posiadanie tych samych funkcjonalności zarówno w aplikacji desktopowej, mobilnej, jak i w wersji przeglądarkowej. Właśnie dlatego tryb Razem, znany wcześniej jedynie w wersji desktopowej, wprowadzono również do wersji przeglądarkowej. Dzięki temu, również w przeglądarkach Microsoft Edge i Google Chrome, można zobaczyć wszystkich uczestników spotkania na wspólnym tle sali konferencyjnej lub biblioteki. Jednocześnie z wprowadzeniem trybu Razem, dodano możliwość widoku Dużej Galerii podczas spotkania, w przypadku gdyby tryb Razem nie spełniał oczekiwań.
Aby włączyć tryb Razem lub widok Dużej Galerii podczas spotkania, należy kliknąć na ikonę trzech kropek na pasku sterowania i wybrać jedną z możliwości.

Firma Microsoft słucha swoich użytkowników i stara się sprostać wszystkim problemom, które napotykają na swojej drodze w trakcie korzystania z Microsoft Teams. Zarówno jeśli chodzi o użytkowników, którzy korzystają z wersji desktopowej, przeglądarkowej czy mobilnej. Również w sytuacjach gdy sama aplikacja nie jest źródłem problemu, jak w przypadku problemu z niestabilnym łączem internetu.
Właśnie dlatego aplikacja Microsoft Teams jest głównym narzędziem w wielu organizacjach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą licencji Microsoft 365 w naszym sklepie firmowym i dołączenia do grona zadowolonych użytkowników Microsoft.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem Microsoft Teams w firmie?

Źródła: UserVoice i Microsoft