Nowości w Microsoft Teams – Nowe Funkcje i Wygląd

Nowe funkcje i wygląd w Microsoft Teams

Z każdym kolejnym miesiącem powiększa się ilość użytkowników korzystających z Microsoft Teams. Są to firmy każdej wielkości: małe, średnie oraz duże korporacje. Dodatkowo dochodzą do tego szkoły i uczelnie korzystające z flagowego produktu Microsoft, które używają go do przekazywania wiedzy podczas nauczania zdalnego. Właśnie z myślą o tych wszystkich użytkownikach Microsoft wdraża kolejne funkcje, które mają pomóc w codziennym użytkowaniu Microsoft Teams.

Opcja Nawigacji w Historii

Pierwszą nowością wdrożoną przez inżynierów Microsoft jest funkcja Menu Historii. Są to dwie strzałki widniejące w prawym górnym rogu aplikacji, za pomocą której można powrócić do poprzednio otwartej lokalizacji w aplikacji Teams. Funkcja wygląda i swoim mechanizmem przypomina powracanie do poprzedniej strony w przeglądarkach internetowych. Menu historii jest funkcją bardzo wyczekiwaną, ponieważ dzięki niej nie ma potrzeby ponownego wyszukiwania zespołu i przechodzenia całej ścieżki, aby dotrzeć do ostatnio otwartego pliku. Wystarczy nacisnąć strzałkę wstecz lub w przód, aby przechodzić pomiędzy aktualnie używanymi zakładkami.

Nowy Styl Aplikacji

Wraz z funkcją Menu Historii, wprowadzono nowy wygląd całej aplikacji Microsoft Teams. Stała się nowoczesna i lekka. Zaktualizowano całą stylistykę, kolor tła, pojawiły się nowe ikony Fluent, zaprojektowane specjalnie dla użytkowników Microsoft 365 i Windows 10. W nowej zaktualizowanej wersji dopasowano kolory do motywów domyślnych i ciemnych, dodano cienie między panelami oraz zaktualizowano ikony za pomocą zestawu Fluent Design. Cała zmiana ma na celu zachowanie spójności ze środowiskiem Microsoft 365 i ikonami reprezentującymi usługi Microsoft.

Widok Prezentera

Microsoft PowerPoint jest jednym z najczęściej używanych narzędzi podczas prezentacji online, zarówno w trakcie spotkań firmowych, jak również lekcji w szkołach czy ośrodkach szkoleniowych. Samo prezentowanie podczas spotkań online nie należało jednak do najprostyszych, a posiadanie drugiego monitora, co nie jest rzeczą powszechną, było istotnym aspektem tej czynności. Firma Microsoft postanowiła wyjść naprzeciw problemom prezenterów, wdrażając funkcję Widok Prezentera w usłudze Microsoft Teams. Funkcja ta pozwala uzyskać dodatkową pomoc w postaci nowych opcji dostępnych podczas prezentacji na spotkaniu online. Po wybraniu pliku PowerPoint z zasobów udostępniania, można podejrzeć bieżący slajd, notatki dotyczące slajdów i pasek miniatur wszystkich slajdów z prezentacji, ułatwiający nawigację podczas przedstawiania. Dodatkowym atutem jest fakt, że cały widok prezentera jest widoczny tylko dla niego, a uczestnicy spotkania widzą tylko i wyłączenie prezentację.

Microsoft Teams to produkt zdobywający coraz większą popularność za sprawą swojej elastyczności i dopasowania do klienta z każdej dziedziny, jak również wprowadzaniem kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych nowości wprowadzonych w Microsoft Teams i Microsoft 365 w naszych poprzednich artykułach i zakupu licencji Microsoft z naszego sklepu.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem Microsoft Teams do firmy?

Źródło: Tech Community 1 i 2