Nowości w Microsoft Teams – Zatwierdzenia i Zadania

Nowe aplikacje Zatwierdzenia i Zadania w Microsoft Teams

Firma Microsoft cały czas rozwija swój flagowy produkt jakim jest usługa Microsoft Teams. Wsłuchując się w głosy użytkowników stara się wprowadzać ulepszenia i dodatkowe funkcjonalności do aplikacji. Tym razem dodano aplikację Zatwierdzenia i Zadania. Zatwierdzenia były już zapowiedziane we wrześniu przez Microsoft i już teraz są ogólnodostępne. Aplikacja Zadania jest powiązaniem ze sobą dwóch już wcześniej dobrze znanych usług Microsoft Planner i Microsoft To Do.

Aplikacja Zatwierdzenia

Zatwierdzenia jest to narzędzie pozwalające każdemu pracownikowi utworzyć prośbę o zatwierdzenie, zatwierdzać lub odrzucać, jak również śledzić i zarządzać zatwierdzeniami. To wszystko za pomocą jednej aplikacji, która jest obecna w centrum dowodzenia jakim jest Microsoft Teams.

Za pomocą Microsoft Teams można rozpocząć przepływ zatwierdzenia zarówno na czacie, jak również w konwersacji na kanale. Taki sam efekt można osiągnąć przechodząc bezpośrednio do aplikacji Zatwierdzenia, jedyne co trzeba zrobić to uzupełnić informacje dotyczące zatwierdzenia, dodać załącznik i wysłać do innego pracownika z prośbą o zatwierdzenie. Gdy użytkownik otrzyma prośbę o zatwierdzenie, pojawi się powiadomienie. Następnie może przejrzeć szczegóły zatwierdzenia oraz dołączone pliki i ją zatwierdzić. Dodatkowo z aplikacji Zadania można przeglądać i zarządzać wszystkimi zatwierdzeniami jakie zostały wysłane. Możliwe jest również wybranie konkretnego zatwierdzenia i podgląd szczegółowych informacji i postępów z nim związanych.

Aplikacja Zadania

Zadania to powiązanie ze sobą usług Microsoft Planner i Microsoft To Do. Dzięki temu można posiadać w jednym miejscu zarówno zadania osobiste, jak i zadania projektowe, które zostały przydzielone w planie projektu. Firma Microsoft uważa, że integracja tych dwóch usług pozwoli na wydajniejszą pracę.
Istnieją dwie najważniejsze części aplikacji Zadania. Pierwsza to Moje zadania, które składają się z listy z aplikacji To Do. Druga część czyli Plany Współdzielone, które obejmują plany dodane do zespołów i plany, które zostały udostępnione użytkownikowi.

Aplikacje w Osobnych Oknach

Kolejnym atutem Microsoft Teams jest nowa funkcja otwierania kart aplikacji w osobnych oknach. Aplikacje otworzą się wewnątrz aplikacji, jendak umożliwią podlgąd kilku stron jednocześnie. Nowa funkcjonalność pomoże przy pracy z aplikacjami Zatwierdzenia i Zadania, jak również z czatem.
W celu ograniczenia przełączania się pomiędzy kartami, które posiadamy w Microsoft Team i nie odrywania się od pracy, dodano możliwość otwierania konkretnych usług w nowych oknach. Ta funkcjonalność rozwiąże problem u wielu użytkowników, ponieważ nie trzeba będzie już wyłączać otwartej aplikacji Word w Microsoft Teams by odpisać innemu użytkownikowi. Wystarczy wcześniej otworzyć konwersację w nowym oknie i problem zostanie rozwiązany.

 

Firma Microsoft wprowadza kolejne nowości, aby stworzyć środowisko najbardziej optymalne i wydajne dla pracowników. Microsoft Teams z pewnością posiada możliwości i narzędzia by być głównym elementem pracy biurowej. Aby korzystać ze wszystkich możliwości, które daje usługa Microsoft Teams potrzebne jest odpowiednie jej wdrożenie oraz wiedza jak z niej korzystać. Nasi specjaliści mogą pomóc w obu tych apsektach: przeprowadzą profesjonalne wdrożenie a następnie wyczerpujące szkolenie, podczas którego omawiona zostanie również aplikacja Zadania w integracji z Microsoft Teams.

Jesteś zaintereswany usługą Microsoft Teams i jej wdrożeniem?

Źródła: Microsoft.com i Tech Community