Wydarzenia na Żywo w Microsoft Teams

Wydarzenia na żywo w Microsoft Teams – jak je stworzyć i czy są jakieś limity?

Wiele osób miało już zapewne okazję uczestniczyć w webinarze czy szkoleniu online. Takie internetowe spotkania odbywają się w wielu dziedzinach zarówno w księgowości, dietetyce czy IT. Są to spotkania branżowe, odbywające się w sieci internetowej, które zyskują na popularności za sprawą pracy i nauki zdalnej.
Firma Microsoft spoglądając na rynek i potrzeby, jakie posiadają klienci, wprowadziła możliwość tworzenia Live Eventów w aplikacji Microsoft Teams. Dzięki tej funkcji można w szybki i prosty sposób utworzyć wydarzenie, podczas którego zostanie przeprowadzone szkolenie.

Wydarzenia na Żywo w Microsoft Teams mogą obsłużyć spotkanie do maksymalnie 20 000 uczestników, które może trwać aż do 16 godzin. Dzięki tym liczbom, organizacja konferencji globalnej jest zupełnie możliwa! Dodatkowym atutem jest fakt, że przy organizacji dużych wydarzeń, maksymalnie do 100 000 uczestników, można zaplanować je z pomocą zespołu Microsoft. Oceni on wydarzenie pod względem wymogów technicznych, zaproponuje optymalne rozwiązanie oraz pomoże je zaplanować.

Poniżej znajduje się dokładny opis, jak utworzyć nowe wydarzenie Live w Microsoft Teams.

1. Pierwszym krokiem jest przejście do kalendarza w aplikacji Microsoft Team i rozwinięcie listy w zakładce Nowe Wydarzenie. Następnie trzeba uruchomić usługę Wydarzenia na Żywo.

2. W kolejnym kroku aplikacja poprosi, aby uzupełnić informacje o spotkaniu i dodać uczestników oraz nacisnąć przycisk Dalej.

3. Kolejny etap to ustalenie uprawnień wydarzenia na żywo, czyli określenie kto może wziąć udział w tym wydarzeniu i jakie możliwości mają uczestnicy.

4. Dalej można wybrać urządzenia zewnętrzne do przeprowadzenia streamu i dodać adres do pomocy technicznej. Ostatnia czynność to wybranie przycisku Zaplanuj.

5. Na koniec wyświetli się podsumowanie całej konfiguracji oraz link, który należy skopiować i udostępnić uczestnikom wydarzenia na żywo.

Usługa Wydarzenia na Żywo dostępna jest w licencjach Microsoft 365 Enterprise (plany E1, E3 lub E5) i Office 365 dla Edukacji (plany A3 lub A5), które można kupić w naszym sklepie internetowym. Dodatkowo, jeśli wystąpi problem z utworzeniem spotkania na żywo, zachęcamy do skorzystania z oferty Helpdesk naszej firmy, gdzie podczas konsultacji bardzo chętnie pomożemy przy tworzeniu wydarzeń na żywo.

Masz pytanie lub jesteś zainteresowany usługą Helpdesk?

Źródła: Microsoft.com, Microsoft Docs 1 i 2