Planowane nowości w mobilnej aplikacji Microsoft Teams

Nowe opcje: rozmycie tła oraz wyświetlanie kalendarza

W pracy zdalnej czy też zwykłej pracy, która obecnie i tak ma tryb najcześciej mobilny, najważniejszymi narzędziami są urządzenia typu smartfon czy tablet. Wiele z nich przestało służyć pierwotnie założonym celom stając się sprzętem „od wszystkiego”. Zaczynając od możliwości oglądania prezentacji, dostępu do plików firmowych, komunikacji zarówno w formie czatu jak i wideo rozmowy – wszystkie te możliwości dostępne są za sprawą Microsoft Teams, również dla urządzeń mobilnych.

Rozmycie tła podczas połączenia wideo

Jednym z ważniejszych aspektów pracy jest komunikacja i możliwość łatwego porozumiewania się. Dlatego usługi typu Microsoft Teams zyskały sporą popularność w czasach powszechnej pracy zdalnej. Przyczyną tej popularności są ogromne możliwości jakie daje Microsoft Teams i mnogość dostępnych podczas wideo rozmów z współpracownikami opcji.

Jedną z tych opcji jest rozmycie tła podczas rozmowy. Pozwala to na przeprowadzenie wideo rozmowy, jednocześnie zachowując prywatność poprzez rozmazanie tła. Sama opcja rozmycia tła jest już bardzo dobrze znana dzięki aplikacji desktopowej Microsoft Teams oraz urządzeniom mobilnym z system iOS, na których została wprowadzona już jakiś czas temu. Niestety użytkownicy Androida wciąż nie mogą z tej opcji skorzystać. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, ponieważ inżynierowie Microsoft, zapewnili niedawno na forum Microsoft Teams UserVoice, iż pracują nad tym rozwiązaniem i zostanie wprowadzone, jak tylko będzie gotowe.

Niestety dokładnego terminu wciąż nie ma, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze zapewnienia, można być pewnym, że ta funkcjonalność pojawi się bardzo szybko.

Wyświetlanie pełnego kalendarza w Microsoft Teams

Dzięki forum Microsoft Teams UserVoice wiadomo również, że zmiany czekają kalendarz w mobilnych wersjach Microsoft Teams. W tym momencie wydarzenia wyświetlają się jedynie w widoku jednego tygodnia i nie ma możliwości podejrzenia planów na cały miesiąc lub rok.
Ponownie w tej sprawie otrzymano odpowiedz od inżynierów Microsoft, pracujących nad rozwojem mobilnej aplikacji, zapewniających, iż prace nad wprowadzeniem tej funkcjonalności trwają.

Tak jak w przypadku tła, w odpowiedzi konkretnego terminu wprowadzenia udogodnienia nie podano, jednak można się spodziewać tej funkcjonalności przy najbliższych aktualizacjach.

Firma Microsoft bardzo dobrze orientuje się w rynku smartfonów, tabletów i wie, że urządzenia mobilne są niezbędne w pracy. Dlatego inżynierowie Microsoft Teams wprowadzają kolejne nowości i funkcje do wersji mobilnej, które pozwolą odwzorować pracę w aplikacji desktopowej. Dzięki temu praca będzie możliwa z każdego miejsca na ziemi, dzięki urządzeniom, które zazwyczaj i tak mamy przy sobie.12

Masz pytania lub chciałabyś wdrożyć Microsoft Teams w swojej firmie? Skontaktuj się z nami!

Źródło: Microsoft Teams UserVoice, Microsoft Tech Community, Microsoft Teams UserVoice