Nowości w Microsoft Teams (Kwi/21)

Aktualności w Microsoft Teams – Nowości w Microsoft Planner, Zmiany w Spotkaniach oraz Zakończenie Skype dla Firm

Każdy kolejny miesiąc przynosi za sobą nowości, jakie oferuje firma Microsoft w swojej usłudze przeznaczonej do optymalizacji pracy, lepszej komunikacji i współpracy pomiędzy pracownikami w organizacji lub uczniami w szkołach. Nie inaczej jest tym razem. Wprowadzono nowe elementy w usłudze Microsoft Planner, dodano więcej możliwości podczas spotkań oraz przypomniano o zbliżającym się zakończeniu działania Skype dla Firm.

Nowy wygląd etykiet w Microsoft Teams i Planner

Microsoft Planner to usługa pomagająca zapanować nad zadaniami w projektach i codziennych zadaniach w organizacji. Dzięki temu każdego dnia, przy dobrym ułożeniu planu, można wykorzystać potencjał pracowników i zoptymalizować ich pracę. Teraz firma Microsoft wprowadziła aktualizacje, gdzie ilość etykiet możliwych do wykorzystania w danym planie została zmieniona z 6 do aż 25.

Zdaniem inżynierów Microsoft taka zmiana zwiększa możliwości etykiet i pozwala na większą elastyczność podczas organizowania zadań. Etykiety można wykorzystać do oznaczenia zagrożeń, opóźnień sygnału, dostosowania priorytetów zadań, wyjaśniania odpowiedzialności lub kategoryzowania zadań. Nowe etykiety po wprowadzeniu w Microsoft Planner są widoczne również w Microsoft Teams w zakładce zadania. Wszystko to za sprawą integracji tych dwóch usług dla zoptymalizowania przełączania się między usługami.

Wyłączenie funkcji czat podczas spotkania Microsoft Teams

Komunikacja jest ważnym elementem współpracy, dlatego firma Microsoft kładzie duży nacisk, aby usługa Microsoft Teams pozwalała na jak najwyższy poziom rozmów i jak najwięcej możliwości reakcji uczestników spotkań. Czasami jednak podczas spotkania potrzebna jest pełna koncentracja po stronie uczestników. W takich sytuacjach warto wyłączyć wszelkie rozpraszające funkcje. Taką funkcją może być Czat podczas spotkania w Microsoft Teams.

Dobrze znana jest sytuacja podczas spotkań online, gdy uczestnik wsłuchuje się w spotkanie i nagle jego uwagę przykuwa nowa wiadomość pokazująca się w czacie spotkania lub ikona informująca o nowym wpisie w tym miejscu. Inżynierzy Microsoft Teams wprowadzili dlatego możliwość wyłączenia funkcji czatu podczas spotkania, oferując 3 różne opcje: Włączone, Wyłączone, Tylko podczas spotkania.
Opcja włączonego czatu pozwala na korzystanie z niego przed, w trakcie i po spotkaniu, opcja wyłączonego czatu zabrania wysyłania wiadomości nawet samemu organizatorowi, natomiast Tylko podczas spotkania pozwala pisać na czacie uczestnikom tylko i wyłącznie podczas spotkania, po zakończeniu spotkania nie będzie już to możliwe. Zmiany można wprowadzić w Opcjach spotkania i może tego dokonać organizator spotkania w dowolnym momencie.

Koniec Skype dla Firm

Microsoft ponownie przypomina o zbliżającej się dacie wycofania Skype dla Firm, która została wyznaczona na 31 lipca 2021. Skype dla firm jest kluczową usługą przeznaczoną do komunikacji dla wielu organizacji na całym świecie, posiada zarówno możliwość komunikacji tekstowej za pomocą czatu, jak również głosowej za sprawą rozmów telefonicznych i wideokonferencji. Lecz aplikacja zostaje zastąpiona już bardzo dobrze znaną usługą Microsoft Teams i firma Microsoft zachęca wszystkich użytkowników do migracji na swój flagowy produkt.

Zobacz, jak wygląda wdrożenie Microsoft Teams w firmie.

Już przy pierwszych działaniach w Microsoft Teams można zauważyć, że cała aplikacja Skype dla Firm została skumulowana do jednej zakładki o nazwie Czat. Nie brakuje tam żadnej z możliwości jakie oferował Skype dla Firm, a można zauważyć bardziej rozbudowaną aplikację, która pomaga nie tylko w komunikacji, lecz w całym procesie współpracy dla użytkowników. Microsoft Teams za sprawą integracji z innymi usługami Microsoft 365 pozwala w jednej aplikacji zarówno rozmawiać ze współpracownikami oraz działać wspólnie na plikach, dzięki czemu cała organizacja oszczędza czas i optymalizuje swoje działania w pracy każdego dnia.
Jeśli Państwa organizacja nie używa jeszcze Microsoft Teams, zachęcam do zapoznania się z ofertą wdrożenia oraz szkoleń w naszym sklepie oraz do kontaktu z działem handlowym.

Masz pytania lub jesteś zaintereswany naszą ofertą?

 

Źródła: Microsoft Tech CommunityMicrosoft Teams UserVoiceMicrosoft Tech CommunityNowości w Microst Teamf